PC Servise

Pc servise

Inštalácia Systému...

Inštalácia Systému Windows XP...

Ak sa práve chystáte prvý raz nainštalovať Windows tak Vám poslúži tento návod.Ak budete inštalovať Windows z tohoto návodu, tak čitajte veľmi pozorne.Pre inštalaciu potrebujete System Windows (najlepšie originál),Product Key a PC.Takže začíname inštalovať.

Návod:

1.:Najprv si zapneme PC a vložíme doň CD/DVD s nahratým Windowsom. Pri štarte PC Vám nabehne čierna obrazovka s bilými písmenamy/čislicamy, a dole v ľavom rožku sa Vám objavy nadpis BOOT FROM DISK CD/DvD a pod tým sa vám objavý nádpis PRE NAČITANIECD/DvD DISKU STLAČTE ĽUBOVOĽNÚ KLAVESÚ. Stlačíte akukoľvek klávesu a nabehne vám modra obrazovka a úplne hore v ľavo hore sa Vám objavy nadpis INŠTALÁCIA SYSTEMU WINDOWS a dole v pravo INŠTALAČNÍ PROGRAM NAČITÁVA SÚBORY tak a počkame kým dojde k druhému kroku.

2.:Objavia sa Vám možnosti a to su 1.AK CHCETE SYSTEM WINDOWS NAINŠTALOVAŤ NANOVO STLAČTE ENTER .2.AK SI VŠAK PRAJETE SYSTEM WINDOWS PREINŠTALOVAŤ STLAČTE R.3. AK SI PRAJETE ZRUSIT INŠTALACIU SYSTEMU WINDOWS STLAČTE ESC. V našom prípade to bude asi ta klávesa ENTER , lebo chceme Windows nainštalovať.

3.:V trejťom kroku budu podmienky zmulvy automaticky ak chceme Windows nainštalovať stlačíme SÚHLASÍM a to je klavesa F8.

4.:Štvrty krok sa Vás budu pítať čo s Windowsom chceme spraviť , a my ho cheme nainštalovať tak dame možnosť NAINŠTALOVAŤ a to je klavesa ESC.

5.:V piatom kroku budeme vyberač oddiel do ktorého Windows nainštalujeme, každý Windows je nainštalovaný v oddielu C, no napr.: ja ho mam v D, takže je to rozne. Vyberieme si oddiel a stlacime ENTER.

6.:Šiestý krok bude o formatovaní oddielu ,,C´´. Najprv si musíme vybrať možnosť FORMATOVAŤ a potom stlačiť klavesu F .  Nabehne Vám stupnica od 1 do 100 percent kde bude písať INŠTALAČNÍ PROGRAM FORMATUJE. Po naformatovaní nabehne KONTROLA JEDNOTKY.Po kontrole jednotky začne system kopirovať subory a taktiež sa Vám objavy stupnica od 1 do 100 percent a s nadpisom  INŠTALAČNÍ PROGRAM KOPIRUJE SUBORY.

7.:POČKAJTE KÝM SYSTEM DOKONČI KONFIGURACIU INŠTALACII SYSTEM WINDOWS nazov ktorý sa Vám objavy po kopirovani suborov.A nabehne časomiera 15sec. že za 15sec. sa reštartuje PC, no reštartovať ho možete aj manualne klávesou ENTER.

8.:Po reštartovaní PC sa Vám hore v ľavom rohu ukažu nadpisi 1.ZISKAVANIE INFORMACII, 2.DYNAMICKA AKTUALIZÁCIA, 3.PRIPRAVA INŠTALACIE, 4.INŠTALACIA SYSTÉMU (bude aj odškrtnute) 5.DOKONČENIE INŠTALACIE.

9.:Nabehne Vám štvorček INŠTALACIA SYSTÉMU WINDOWS XP ....  Prvý krok bude MIESTNÉ A JAZÝKOVÉ NASTAVENIE - stlačíme DALŠÍ (pozor tieto kroky robíme myšou), Druhy krok bude PRISPOSOBIŤ SOFTWARE nastavime meno a organizaciu - a stlačíme DALŠÍ, Tretí krok bude KOD PRODUCT KEY tam vložíme kod ktorý sme dostali k Systemu Windows - stlačime DALŠÍ, Štvrtý ktok bude AKY JE NÁZOV TOHOTO POČITAČA zadame názov aj organizaciu - stlačíme DALŠÍ, Piatý krok bude NASTAVENIE DÁTUMU A ČASU nastavenie je individualne - stlačíme DALŠÍ, A šiestý krok bude NASTAVENIE SIETE stlačíme typicka ( vlastna by bola ak by ste na inštalovanie nepotrebovali navod) a stlačíme DALŠÍ.

10.:Tento krok bude o aktualizaciách... ak mate Windows origonal tak si označíte ZAPNUT.. ale ak však nemate zaplatenu verziu a original tak dajte NEZAPINAŤ...

11.: V tomto kroku si vyberiete názov PC (spravcu a uživateľov).

12.: Tento krok je posledný a spočíva v tom že System windows sa zapne normálným sposobom. Teraz Vám ostáva nainštalovať ovladače a codeky.

Inštalacia je uspešná. Dufajme že na dalšiu inštalaciu už nebudete potrebovať tento návod.

Ďakujem pri nejakých problemoch s Windowsom sa obratte na našu PC Poradňu...

            Ďakujeme!

 

 

Žádné komentáře
 
Pc servise